Intymność budowana z drobiazgów

Intymność to jedna z najbardziej wyrazistych cech związku. Intymność może być budowana jak najbardziej już na etapie randek internetowych, ponieważ nie należy jej rozumieć wyłącznie w ujęciu typowo cielesnym. Jej cielesny wyraz jest oczywiście niezwykle istotny, ale też niekoniecznie w ujęciu typowo seksualnym. Intymność w udanym związku budowana jest poprzez niewielkie elementy, drobne gesty i stabilność sytuacji.

Wstęp do intymności

Portal randkowy na pierwszy rzut oka wydaje się czasami nie najlepszym miejscem do zawierania bliższych znajomości, ponieważ sprawia poczucie, że brakuje mu właśnie elementu intymności. Jest to wrażenie mylące, ponieważ budowanie intymności na portalu randkowym jest jak najbardziej możliwe i właśnie dzięki niej można swój internetowy związek przenieść na niwę tradycyjnych kontaktów. Są oczywiście osoby, które praktycznie pomijają etap znajomość internetowej, ale to temat na inną okazję. Intymność na portalu randkowym to zaufanie, jakie będzie się rodzić pomiędzy dwiema osobami.

Już randka internetowa może być intymna

Zazwyczaj intymność kojarzy nam się z bezpośrednim kontaktem, ale to tylko jeden z elementów intymności. Czasami nawet głębsza intymność budowana jest poprzez akceptację. Jeśli czujemy, że możemy zaufać drugiej osobie, czujemy się z nią dobrze i ta osoba rozumie nas oraz docenia, pojawia się prawdziwa intymność, której nie da się uzyskać poza związkiem. Właśnie ten rodzaj intymności sprawia, że wszyscy tak bardzo pragniemy związków i jesteśmy w stanie zgodzić się na bardzo daleko idące wyrzeczenia, by je zrealizować.

Intymność jest bardzo krucha

Intymność budujemy na co dzień przez to, że przy drugiej osobie zachowujemy się naturalnie, a kiedy o czymś mówimy, nasz przekaz wolny jest od moderacji i nie zastanawiamy się, czy coś pochodzącego prosto z serca jest aby na pewno też czymś, co chcemy uzewnętrznić. Tego typu działanie jest w znacznym stopniu otwarciem się na drugą osobę i odsłonięciem swoich czułych punktów. Bywa to bardzo niebezpieczne, ponieważ narażamy się na atak, a każda zdrada, nawet drobna, bardzo tutaj boli. Sytuacje intymne są zawsze przeznaczone tylko dla nas i powinny pozostawać w związku, co oznacza, że nie należy się nimi dzielić z kolegami z pracy, a siostra która zna wszystkie nasze sekrety, nie ma żadnych praw w stosunku do sekretów naszego partnera.