Jak zacząć znajomość na portalu randkowym?

Portale randkowe to miejsca dość specyficzne, jeśli chodzi o nawiązywanie znajomości. W tak zwanym realu druga osoba to dla nas totalna tajemnica i odkrywamy krok po kroku każdy fakt o niej. W Internecie mamy profil randkowy i możemy go spokojnie przeanalizować.

Z drugiej strony, w sieci jest mnóstwo osób i kontaktów, a w realu skupiamy się tylko na jednej osobie. Wszystkie te czynniki sprawiają, że rozpoczynanie znajomości za pomocą takiego serwisu wygląda trochę inaczej, niż do tego przywykliśmy w codziennym życiu. Czy jest to lepsze, czy gorsze, zdania są podzielone. Dominują entuzjaści. Tym niemniej, należy się odpowiednio przestawić, by początki nie były zbyt trudne.

Anonimowość

Jedną z podstawowych barier w sieci jest anonimowość. Na portalu randkowym na początku komunikujemy się z anonimowymi awatarami, za którymi ukrywają się realne osoby. Anonimowość jest tutaj bardzo  istotna, ponieważ oferuje nam podstawową ochronę przed osobami, które mogłyby mieć wobec nas złe intencje.

W świecie realnym takiej bariery nie ma, przez co nawiązywanie kontaktów wygląda nieco inaczej. Dlatego pamiętajmy o tym, by nie podawać innym osobom od razu danych osobowych, a na samym początku znajomości dzielić się jedynie imieniem. Anonimowość wcale nie utrudnia startu znajomości. Wręcz przeciwnie, czyni go wartościowszym.

Czego chce druga osoba?

Kluczową kwestią jest zawsze sprawdzenie, czy osoba z którą chcemy się zapoznać, ma podobne oczekiwania do naszych. Jeśli bowiem jesteśmy zainteresowani poważnym związkiem, a osoba do której napiszemy szuka tylko zabawy, nie możemy mieć do niej o to pretensji. Podobnie jeśli nie znosimy zapachu papierosów, a nowo poznana osoba pali. Próba zmieniania partnera czy partnerki na starcie to zły pomysł i zwykle zupełnie nierealny.

Czy my się odpowiednio prezentujemy?

Samo wysłanie zaproszenia do rozmowy to nie wszystko, ponieważ nowo poznana osoba będzie chciała poznać nas bliżej, na podstawie profilu randkowego. Dlatego stworzony przez nas profil powinien być z jednej strony atrakcyjny, a z drugiej musi też zawierać istotne informacje, by bardzo szybko znajomość nie zakończyła się klęską.

Nie warto za bardzo ubarwiać i robić dla siebie reklamy, ponieważ wszystkie tego typu działania bardzo szybko wychodzą na jaw. Efekt takich działań sprawia, że tracimy kilka tygodni czasu na związek, który od początku nie miał żadnych szans przetrwania.