Który portal randkowy będzie dla mnie?

Ilość portali randkowych jest gigantyczna i w zasadzie jest tutaj tylko jedna prawda: jeśli interesują nas polskie randki za granicą, powinniśmy stawiać na polskie portale. Portale zagraniczne w kwestii polskich randek za granicą nie wypadają najlepiej.

Większość z nas jednak będzie szukała portalu w kraju i tutaj będziemy zwyczajnie przytłoczeni ogromną możliwością wyboru. Na szczęście wskazanie dobrych opcji wcale nie jest specjalnie trudne.

Miłość czy przygoda?

Na początku trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czy bardziej interesuje nas poszukiwanie miłości, czy raczej chcemy mieć kilka okazji na przygodę, a jak po drodze znajdzie się coś poważniejszego, to nie będziemy protestować. Jest to pytanie tak kluczowe, ponieważ odnosi się ono do wielu cech portalu randkowego, które będziemy potem rozważać. Jeśli chcemy portalu randkowego oferującego przygodę, możemy postawić na portal:

  • Posiadający przygodę w szyldzie;
  • Darmowy, z dużą ilością użytkowników;
  • Nie prowadzący żadnego specjalnego profilowania;
  • Prosty i przyjazny dla użytkowników;
  • Mocno skupiony na zdjęciach.

Jeśli szukamy miłości, bardziej odpowiadał nam będzie portal randkowy, który:

  • Dokładnie sprawdza użytkowników i oferuje (wyłącznie) konta Premium;
  • Posiada rozbudowane mechanizmy dopasowania partnerskiego;
  • Skupia się mocno na osobach o preferowanej przez nas charakterystyce;
  • Wyraźnie mówi o rodzinie i dzieciach.

Nigdy oczywiście nie ma twardego podziału na randkę internetową, która prowadzi do miłości i na randki internetowe kończące się zabawą, ponieważ miłość czai się wszędzie, a często, kiedy to jednak nie jest miłość, po drodze może być dużo zabawy.

Płatne czy bezpłatne?

Ważną kwestią jest także to, czy jesteśmy skłonni zapłacić za konto Premium na portalu randkowym. Niektóre serwisy w ogóle nie dopuszczają użytkowników darmowych, a inne sprawiają, że ich życie jest wyjątkowo niekomfortowe. Jeśli nastawiamy się na portale płatne, jest to dobry wybór ze względu na dodatkowe możliwości i większy komfort działania, na które możemy liczyć.

Jeśli wolimy portale darmowe, też coś z tego może być, bo tam przecież jest większość osób. Musimy się im tylko trochę lepiej przyjrzeć i sprawdzić, czy przypadkiem nie jest to jakiś niebezpieczny portal, nie monitorowany przez administratora. Warto się także upewnić, że darmowe nie są tylko najbardziej podstawowe funkcje, a wszystko ponad to nie zostało zablokowane ścianą z płatności Premium.