Na prostej drodze do szczęścia

Szczęście to jedna z najczęściej podnoszonych kategorii przez filozofów, pisarzy i myśliciele wszelkiej maści. Wszyscy staramy się szukać naszej własnej drogi do szczęścia, a jednym z największych problemów naszej cywilizacji jest zdefiniowanie szczęścia. Wszystkie tego typu pytania i rozważania są oczywiście ważne, ale co powinniśmy robić, by osiągnąć szczęście.

Nasze priorytety

Pierwszym krokiem do osiągniecie szczęścia jest zawsze ustalenie sobie w życiu priorytetów. Nie da się złapać wszystkich srok za ogon, więc trzeba zdecydować, czy ważna jest dla nas rodzina, zdrowie, ta jedyna osoba, a może kariera. Ideałem jest oczywiście pogodzenie wszystkich tych dziedzin, ale w rzeczywistości zazwyczaj trzeba zdecydować, co jest ważniejsze.

Dla młodych ludzi zwykle to pieniądz i kariera są kluczowe. Chcą mieć i gromadzić, przez co nie ma czasu na rodzinę. W wirze pracy czas ucieka i dopiero po wielu latach przychodzi refleksja, że utracona szansa na miłość nie jest czymś, co po prostu przeminęło gdzieś bez znaczenia, ale jest to realna, poważna strata, wyrwa w naszym życiu. Większość osób prędzej czy później dochodzi do wniosku, że prawdziwe szczęście może być osiągnięte tylko przez miłość.

Portale randkowe pełne są osób, które to sobie uświadomiły i szukają obecnie drugiej osoby, z którą mogłyby swoją miłość dzielić. Życie wypełnione zadaniami, celami i rzeczami zapewniało rozrywkę do czasu, ale takie rzeczy przestają cieszyć.

Ku szczęściu

Tylko miłość jest w stanie realnie napełnić nasze życie szczęściem. Trzeba na chwilę się zatrzymać, odrzucić typową dla dzisiejszego świata pogoń za pieniądzem, a potem sobie uświadomić, że uniwersalnie szczęśliwy człowiek to tylko człowiek zakochany.

Prawdziwa droga do szczęścia wiedzie przez drugą osobę i nie zawsze znalezienie jej jest takie proste. Dla wielu osób poszukiwanie miłości to cel przyświecający im od wielu lat. Chcieliby móc dzielić swoje życie z najbliższymi, ale wciąż jeszcze nie są w stanie znaleźć odpowiednich osób.

Do szczęścia może doprowadzić nas tylko serce, a wszystkie nasze sukcesy zawodowe i finansowe to sukcesy rozumu. Osoba samotna może mieć wielkie dokonania, ale jeśli nie ma z kim ich dzielić, będzie zawsze niespełniona. Porzucenie z różnych przyczyn myśli o miłości to bardzo często pogodzenie się z faktem, że nasze życie do końca będzie już nieszczęśliwe.