Pierwsza rozmowa na randce online? O czym rozmawiać i jak się zachować?

Pierwsza rozmowa nie jest łatwa. Jeżeli należymy do osób nieśmiałych, którym z trudem przychodzi rozpoczęcie rozmowy, w Internecie będzie nam nieco łatwiej, ale i do takiej rozmowy warto się przygotować.

Zasady pierwszej rozmowy na randce online:

 

  • Powitanie do podstawa

   Oczywiście tego nikomu nie musimy mówić, że gest powitalny jest podstawą każdej konwersacji. W przypadku rozmowy online na portalu randkowym, warto wcześniej zapoznać się z profilem rozmówczyni, aby już w geście powitania zahaczyć o jej opis. Interesuje się sportem? Jej pasją jest ogród? A może najbardziej lubi chodzić po górach? Witając się, zawsze możesz zapytać o jej pasje, co z pewnością będzie wyraźnym plusem na Twoją korzyść.

  • Pisz prawdę

   Szukając kobiet w portalu randkowym, z pewnością nie patrzysz tylko na zdjęcia, ale również na ich opisy. Jeżeli ona pisze, że jej pasją jest podróżowanie, a ty należysz do grona domatorów, nie warto rozpoczynać rozmowy. Jeżeli jednak coś Cię w niej urzekło i pragniesz ją poznać, nie pisz że lubisz podróżować. Kłamstwo to pierwszy krok do porażki.

  • Rozmowa powinna mieć emocje

   Pisząc do dziewczyny, możesz odnieść się do jej zdjęcia z nad morza, wyrażając podziw i zachwyt krajobrazem znajdującym się w tle. Tak rozpoczęta rozmowa, z pewnością zainteresuje kobietę, która chętnie opowie gdzie i kiedy zostało zrobione zdjęcie, a dalszy „potok słów sam będzie cisnął się na klawiaturę”.

  • Zawsze zostawiaj impuls do kolejnej rozmowy

   Jeżeli jedna ze stron już kończy rozmowę, bo przykładowo śpieszy się do pracy, pamiętaj aby zakończyć pytaniem: „kiedy będziesz online?” „czy jutro też będziemy mogli porozmawiać?”

  • Pytania zachęcają do dalszej rozmowy

   Szczególnie gdy trafimy na kobietę nieśmiałą, nasze pytania o konkretne zagadnienia mogą dodać jej otuchy i zachęcić do rozmowy. Pamiętajmy, aby pytać o kwestie ogólnikowe i związane z tym co napisała w profilu, nie wybiegając w sferę prywatną. Na pierwszej randce online taka rozmowa jest nie na miejscu.

Jeżeli pokierujesz się choć po części wspomnianymi wyżej zasadami, masz zdecydowanie większe szanse na kontynuowanie konwersacji z nowo poznaną kobietą. Pierwsza rozmowa będzie zachętą do kolejnej randki online, jeżeli oczarujesz ją i pokażesz że umiesz rozmawiać na każdy temat.