Portal polski czy portal zagraniczny?

Coraz więcej z nas wyjeżdża w celach zarobkowych na zachód i w związku z tym poza granice ojczyzny przenosi się zwyczajnie całe nasze życie. W tym poszukiwanie miłości.

Za granicą znajdziemy mnóstwo portali randkowych, bo w końcu nie jest to coś wymyślonego nad Wisłą. Pytanie tylko, czy korzystanie z nich jest dobrym pomysłem? Okazuje się, że znacznie lepiej jest korzystać z portali, które zostały założone w naszym kraju i otworzyły swoje filie za granicą oraz cały czas profilują się głównie na osoby polskiego pochodzenia.

Miłość potrzebuje swobody

Nie ma oczywiście żadnych formalnych przeszkód ku temu, by skorzystać z zagranicznego portalu randkowego. Zarejestrować się może na nim każdy i będzie traktowany w dokładnie taki sam sposób, jak wszyscy inni użytkownicy serwisu. Jest to całkowicie oczywiste, zwłaszcza w Unii Europejskiej.

Trochę inaczej jednak wyglądają już metody komunikowania się na portalach randkowych i inaczej przebiega dobór partnerów. To, co następuje po wstępnym doborze, też bardzo często jest wyraźnie inne od szczegółów relacji, do których jesteśmy przyzwyczajeni w kraju.

Wszelkie kontakty międzyludzkie z podtekstem erotycznym, nawet bardzo delikatnym, są stresujące. To w dużej mierze jest też przyczyna przyjemności płynącej z flirtu. Bez ryzyka nie ma emocji, a bez emocji nie ma przyjemności.

Kiedy jednak zabieramy się za zagraniczne randki internetowe, okazuje się, że my i nasi rozmówcy mamy często bardzo różną wrażliwość i osobowość. Czasami można mieć odczucie, że my gramy w pokera, a ktoś próbuje z nami grać w brydża. Niby to wszystko gra w karty, ale mimo wszystko trochę inna.

Polskie randki za granicą

Efektem takiego stanu rzeczy jest fakt, że nawet jeśli uda nam się znaleźć kogoś do rozmowy, a imigranci zwykle nie są na najlepszej pozycji, randka internetowa nie będzie przebiegała najlepiej. Bariery kulturowe są podwójne. Na szczęście znalezienie polskich randek za granicą nie jest trudne, zwłaszcza jeśli mieszkamy na obszarze dobrze skolonizowanym przez naszych rodaków.

Pomogą nam w tym przede wszystkim polskie portale randkowe, które wyruszyły za nami do obcych krajów i gromadzą osoby, które są w danym kraju lub które zwyczajnie wyjechały na emigrację.

Kiedy z nich korzystamy, wszystko przebiega według dobrze nam znanych schematów i nie musimy się przejmować tym, że ktoś czy coś wybuchnie nagle niczym mina-pułapka. Możemy skupić się na przyjemnych aspektach internetowego flirtu.