Stres w czasie podrywu

Stres jest przez nas wyolbrzymiany, ponieważ jest nieprzyjemny. Jest to mechanizm, który pozwala nam działać na maksymalnych obrotach, ale niestety powoduje też zmęczenie i rozdrażnienie. To z powodu przewlekłego stresu nie potrafimy działać w optymalny sposób, czujemy zniechęcenie i widzimy oczami wyobraźni najczarniejszy scenariusz.

Stres nie pozwala nam też się dobrze bawić, co jest wielkim ciosem w randkę, ponieważ te udane to zazwyczaj randki, w czasie których dobrze spędziliśmy czas. Jeżeli chcemy, aby pierwsza randka się udała, nie należy pokonywać stresu, bo to w zasadzie nie jest możliwe.

Stresujemy się wszyscy i to dobrze. Dzięki temu jesteśmy czujni. Kobiety stresują się nawet bardziej, ponieważ większą uwagę zwracają na szczegóły. Co zrobić, by stres był naszym sprzymierzeńcem, a nie chomątem, w które będziemy objuczeni?

Przyzwyczaj się do kobiet

Świat jest tak dziwnie zbudowany, że zazwyczaj obracamy się głównie w towarzystwie własnej płci. Powoduje to, że pojawienie się kobiety wywołuje stres i napięcie. Zwłaszcza jeśli ktoś jest z natury samotnikiem, powinien starać się, by jak najwięcej przebywać z kobietami i w ten sposób przyzwyczajać się do ich towarzystwa.

Pamiętaj, że druga osoba też jest zestresowana

Randka to nie rozmowa o pracę. W czasie spotkania obie strony chcą dobrze wypaść, przez co obie się denerwują. Świadomość tego sprawia, że jest nam trochę lżej.

To naprawdę nie jest casting

Trzeba ostatecznie zerwać z przekonaniem, że w czasie randki naszym obowiązkiem jest przekonanie drugiej osoby do siebie. Randka to spotkanie, w czasie którego przekonujemy się, czy do siebie z drugą osobą pasujemy. Jest to nawiązywanie nici porozumienia, które jest symetryczne. Dopasowywanie się na siłę do drugiej osoby jest zawsze zgubne.

Bądź sobą

Znana porada, którą słyszy się non stop, jest najczęściej źle interpretowana. Nie chodzi o to, by dłubać w nosie tak samo, jak kiedy nikt nas nie widzi. Chodzi o to, że tworzenie persony na pokaz i udawanie kogoś, kim nie jesteśmy, to nie tylko budowanie związku na fałszywym fundamencie, ale też wielki wysiłek intelektualny, by nasza persona była spójna.

Poznawaj, a nie tylko podrywaj

Poznawanie drugiej osoby jest ciekawe i może być ekscytujące. Kobiety wyczuwają, czy się je podrywa, czy poznaje. Lepiej reagują właśnie na poznawanie, a do tego poznanie kogoś jest w stanie dostarczyć nam informacje o prawdopodobieństwie naszego sukcesu oraz tego, czy w ogóle chcemy akurat tę kobietę poderwać.