W wielkim mieście łatwiej o randki

Jedną ze zdecydowanie najważniejszych kwestii, jeśli chodzi o randki internetowe, jest to że zupełnie znika problem przestrzeni. Cały czas jednak trochę paradoksalnie, to większe miasta są zdecydowanie lepszym miejscem, także dla osób szukających miłości przez Internet.

Blisko i daleko zarazem

Portale randkowe zaczęły zdobywać wielką popularność w chwili, kiedy odkryto że eliminują jeden z największych problemów istniejących na niwie poznawania się dwóch osób. Chodzi tutaj o niefizyczne bariery, które rosną między nami w dość dziwny sposób. Okazało się bowiem, że na portalach randkowych spotykać się zaczęły osoby z jednego miasta, a nawet z jednej ulicy, które wielokrotnie mijały się w drodze do sklepu czy do pracy, ale nigdy nawet nie uświadomiły sobie nawzajem swojego istnienia. Jak to możliwe?

Spójrzmy sami na siebie. Tego typu zjawiska są przecież całkiem normalne. Czy znamy wszystkich sąsiadów? Chociażby z widzenia? W małym mieście czy na wsi jest to jeszcze w miarę możliwe, ale w dużym mieście nikt nawet nie próbuje. Byłoby to niewykonalne. Człowiek nie jest w stanie zbudować tylu relacji na raz i nawet nie próbuje tego robić. W najlepszym razie jesteśmy w stanie aktywnie znać około 100 osób, a reszta osób, nawet znanych z widzenia bądź z poprzedniej dekady życia, zupełnie nam przecieka przez palce.

Internet nie pokona wszystkiego

Poprzez portale randkowe jesteśmy w stanie wyrwać się z naszej bańki, w której zazwyczaj podróżujemy przez świat i przez którą nie widać nikogo, kto nie uzyskałby przepustki w jakiś inny sposób.

Randki online w wielkim mieście

Tutaj właśnie pojawia się paradoks, bo jeśli do tej pory żyliśmy w otoczeniu, które było dla nas w miarę otwarte, nie ma obok nas wielkiego, nieodkrytego świata. Dlatego właśnie randki online w wielkim mieście potrafią być znacznie ciekawsze od tych w naszej małej ojczyźnie gdzieś na prowincji.

W czasie randek w Warszawie czy w innym mieście, odkryjemy że w naszym najbliższym otoczeniu jest bardzo wiele osób, na które zupełnie nie zwracaliśmy uwagi. W czasie randek w mniejszym mieście zazwyczaj zwrócimy uwagę na kogoś, kto już się kiedyś przez nasze życie jakoś przewinął.

To też może być oczywiście zaletą, ale mimo wszystko to wielkie miasto daje nam dużo więcej interesujących możliwości i to właśnie przez jego pryzmat jesteśmy w stanie wypatrzeć znacznie więcej przykuwających naszą uwagę i wyobraźnię możliwości. Obie drogi mogą prowadzić do sukcesu, ale ta wielkomiejska jest bardziej ekscytująca.