Zrób dobre pierwsze wrażenie

Pierwsze wrażenie można zrobić na kimś tylko raz. Niestety, nie jesteśmy w stanie kontrolować zbyt wielu aspektów tego, jak wypadniemy. Jest to zawsze sytuacja chaotyczna, w której w większym lub mniejszym stopniu będziemy musieli improwizować.

Nie zmienia to jednak w niczym faktu, że wiele czynników pozostaje mimo wszystko pod naszą kontrolą i są to rzeczy, o które i tak wypadałoby dbać. Zwłaszcza w przypadku relacji damsko-męskich można wyróżnić szereg czynników, które będą działały na naszą korzyść lub niekorzyść w sposób bardzo mocny.

Na co najpierw zwraca się uwagę?

Kiedy mężczyzna zabiera się do flirtu, zazwyczaj został już wcześniej zauważony przez kobietę. Chociaż mężczyźni są często nieświadomi tego faktu, ich decyzja o podejściu i rozpoczęciu rozmowy bywa w bardzo dużej mierze kontrolowana przez sygnały wysyłane przez kobietę. Zawsze można oczywiście podejść także bez tych sygnałów.

Tak czy inaczej, wszystko zacznie się od kontaktu wzrokowego i najpierw kobieta spojrzy na naszą postawę. Jeśli się garbimy lub w jakiś inny sposób sugerujemy językiem ciała, że jesteśmy wycofani lub wystraszeni, wypadniemy źle. Ważne jest zawsze spojrzenie i uśmiech, ponieważ te dwie rzeczy razem zdecydują, czy będziemy wyglądać jak ktoś interesujący, czy raczej jak ktoś, kto się przyplątał.

Zadbaj o siebie

Bardzo wiele elementów, które decydują o pierwszym wrażeniu, na jakie możemy liczyć, to kwestie związane z tym, jak o siebie dbamy. Bardzo ważna jest ogólna schludność. Wiele osób wierzy, że trzeba się tutaj prezentować majętnie, ekstrawagancko czy sportowo, żeby dobrze wypaść. Nic z tych rzeczy.

Trzeba prezentować ogólną schludność w swojej osobie i w swoim ubiorze. W to włączona zawsze musi być także fryzura. Każdy z nas może mieć w tych kwestiach różne preferencje, ale jeśli się ubierzemy porządnie, nasz ubiór będzie czysty, zostanie zachowana odpowiednia higiena, włosy będą uczesane, a sznurówki zawiązane, zaprezentujemy się prawidłowo. Jest to podstawa do dobrego pierwszego wrażenia.

Niesamowicie istotna jest też kwestia zapachu. W czasie, kiedy zbliżamy się do kobiety, rejestruje ona wszystkie powyżej opisane zagadnienia. W momencie, kiedy jesteśmy już na tyle blisko, by otworzyć usta, dociera do niej nasz zapach. Jeśli pod tym względem coś będzie nie tak, wszystkie wcześniej omawiane sprawy zostaną usunięte na drugi plan i pierwsze wrażenie będzie po prostu katastrofalne.